Mehmet Şimşek’in ismi yetti! Borsa yükselmeye devam ediyor

Borsa İstanbul güne yükseliş ile başladı. Saat 11.10 itibari ile yüzde 3,40 yükselerek 4931 puana kadar yükselen Borsa İstanbul’daki bu pozitif etki “Mehmet Şimşek etkisi” olarak yorumlandı. Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, bugün Mehmet Şimşek’in ekonominin başına geçeceğini yazmıştı. Toygun Atilla yazısında, Erdoğan ve Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeden sonra Şimşek’in sorumluluk almaya hazır olduğunu söylediğini aktardı.

SEÇİMLERİN NİHAYETE ERMESİ VE MEHMET ŞİMŞEK İSMİ PİYASALARDA OLUMLU KARŞILANDI

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından dün de güne yükselişle başlayan Borsa İstanbul’da bugünkü açılışta yükseliş trendi devam etti. 14 Mayıs ve 28 Mayıs arasında yatay bir seyirde ilerleyen Borsa İstanbul, seçimlerin sona ermesinin ardından dün güne yükselişle başlamıştı.

Mehmet Şimşek ismi ile ekonomide yapısal reformlar ve yeni bir yol haritası belirleneceği beklentisi yatırımcılarda güven oluşturdu.

BORSA YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

İki gündür devam eden yükselişin ardından yatırımcıların en çok merak ettiği konu “borsa yükselmeye devam eder mi?” şeklinde oluşuyor. Enflasyon-döviz ve ekonomide alınacak kararlar bu konuda büyük önem arz ediyor. Piyasa beklentilerini karşılayan adımlar atıldığında borsa da bu durumdan pozitif etkilenmeye devam edebilir. Önümüzdeki günler borsanın geleceği için büyük önem arz ediyor.

Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla’nın Mehmet Şimşek haberi için tıklayınız…

patronlardunyasi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*