Whatsapp gizlilik sözleşmesi son tarih ne zaman, sözleşme nasıl kabul edilir?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi konusunda ısrarcı olmaya devam ediyor. Şirket her ne kadar kişilerin mesajlarının gizliliğinin korunacağını belirtse de kullanıcılar kişisel verilerinin paylaşılmasından oldukça endişeli.

Geçtiğimiz haftalarda sözleşmeyi onaylamayan kişilerin uygulamayı kullanamayacağını belirten Whatsapp gelen büyük tepkiler üzerine tarihi ileri atmıştı. Google play’de mesajlaşma uygulamaları arasında büyük kan kaybeden Whatsapp kullanıcıların diğer mesajlaşma uygulamalarına yönelmesine neden olmuştu. Peki, süreçte sona gelindi, şimdi ne olacak?

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ SON TARİH NE ZAMAN?

Gelen tepkiler üzerine uygulamayı kullanamama tarihini ileri atan Whatsapp’ın belirttiği sürenin dolmasına yalnızca 1 hafta kaldı. 15 Mayıs’a kadar sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarının silip silinmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ NASIL KABUL EDİLİR?

Gizlilik sözleşmesinin son saatleri yaklaştığında uygulama size otomatik olarak bunun ekranını gösterecek. Kabul etmek isteyen kullanıcılar “onayla” diyebilir, biraz daha düşünmek isteyenlerse “şimdi değil” seçeneğini değerlendirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir