Vahap Seçer’den ağaç açıklaması

Mersin Büyükşehir Belediye Lidere Vahap Seçer, meclis toplantısında kuruyan ağaçla ilgili açıklamalarda bulundu. Bahis ile ilgili idari soruşturmanın devam ettiğini belirten Seçer, “Görevlilerimizin valilik izini olmadan gece yarısı alınması hukuk dışıdır” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer başkanlığında gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Stant Sarayı’nda yapılan toplantıda kurullara havale edilen 26 ve yönetimden gelen 3 olmak üzere toplam 29 husus görüşülerek oylandı.

“AĞAÇ SEVGİSİ ÜZERİNDEN ÜZERİMİZE GELİNDİĞİ ANDA, VİCDANLAR SIZLAR”

Son günlerde ağır bir biçimde konuşulan Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndaki İsrail Kauçuğu ağacına ait de değerlendirmelerde bulunan Lider Seçer, “Yeşile, ağaca hassasiyeti olan herkes benim için kıymetlidir, değerlidir. Bu olayla ilgili yaşananları ben kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Ben yalnızca orada değil tüm parklarımda; yalnızca İsrail Kauçuğu değil, çınar ağacından manolya ağacına kadar, kolay bir çime kadar yeşil hassasiyeti olan bir belediye lideriyim. Ben ‘Yeşil Mersin Projesi’ başlattım. Birinci fidanı diktim ve bu yılın sonuna kadar 700 bin fidan hedefledim. Refüjlerimize değişik cinslerde yüzlerce fidan diktiren bir belediye lideriyim. Münasebetiyle ağaç sevgisi, yeşil hassasiyeti üzerinden bizim üzerimize gelindiği anda vicdanlar sızlar” diye konuştu.

“MERSİN’İN İMAJINI, KÜÇÜK SİYASİ KAZANIMLAR İÇİN FEDA ETMEYİN”

Kültür Park başta olmak üzere bütün parklarda vatandaşların yeşile, huzura yönelik memnuniyetine dikkat çeken Lider Seçer, “Kültür Park’ta her köşeye bir toplumsal tesis yaptık, canlandırdık. WC’sinden çeşmesine kadar. Defaatle o WC’ler; Özgecan Meydanı’nın yanındaki ucube cep sinemasının etrafını çevirdiğimiz panoların birkaç tanesi her hafta delik deşik oluyor. Her ne hikmetse bugüne kadar çalışmayan mobeseler, bu olayda çalıştı. Orada bir ağaca, bir çiçeğe, belediyenin bir tesisine yapılan akın, bundan sonra da birebir hassasiyetle takip edilsin. Yapılan her türlü akın, mobeselerde tespit edilsin. Ortada bir hata varsa ve bunun faili kimse, yönetimim de gereğini yapar, sonuna kadar masraf. Ayrıyeten kentimizi şu ana kadar ihya ettiğimiz üzere, bir değil binlerce ağacı da ihya ederiz. Son olarak bir şey daha söyleyeyim. Mersin’in imajını, küçük siyasi kazanımlar için feda etmeyin” ifadelerinde bulundu.

“BELEDİYE GÖREVLİSİNİN, GECE SAAT 02.00’DA KONUTUNDAN ALINMASI HUKUK DIŞIDIR”

Söz konusu olayla ilgili olarak, ulusal televizyonlarda o manzaraları kendisi görmeden, kimlerin gönderdiğini Meclis Üyeleri’nin ve halkın takdirine bıraktığını söz eden Lider Seçer, şöyle devam etti:

“Türkiye’de yıpratılmak istenen Vahap Seçer olsa da, Mersin’in imajına gölge düşürüldüğünün farkında olmanızı istiyorum. Bu kadar küçük düşünülmemeli. Esasen olayla ilgili idari bir soruşturma açtırdım. İsimli soruşturma aslında devam ediyor.

Fakat Büyükşehir Belediyesi görevlisinin, Valilik müsaadesi olmadan gece yarısı saat 02.00’da konutundan alınması hukuk dışıdır. Elbette ki olayı araştıralım, elbette ki soruşturalım, failleri bulalım. Bir daha bu türlü bir şey olmaması için de, gerekli önlemleri alalım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.