Üniversiteler ne zaman açılacak 2021?

Üniversiteler ne zaman açılacak 2021?

Milyonlarca yükseköğretim öğrencisi üniversiteler ne zaman açılacak? sorusunun cevabını merak ediyor. Okulların yüz yüze geçmesinin ardından gözler üniversitelerin açılacağı tarihe çevrildi. Peki Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte cevabı…

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Ancak, ilk olarak MEB okullarıyla başlayan aşamalı yüz yüze eğitime geçiş, son dönemde artan koronavirüs vaka ve ölüm oranlarıyla yeniden askıya alındı. Bu nedenle hem MEB hem de YÖK’e bağlı okulların hangi tarihte yüz yüze eğitime geçecekleri henüz bilinmiyor.

YÖK’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Corona virüs vaka sayıları artarken YÖK’ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

*Sosyal medyada; ‘Yüksek Ögretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıkladı: Covid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerimizin açılmasına karar verilmiştir. Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler.’ şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır.

*Sağlık bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir