Ulusal golfçüler Macaristan’dan madalyalarla dönüyor

Macaristan’da düzenlenen 2022 European Ladies Team Shield Championship ile 2022 European Men’s Team Shield Championship sona erdi. Dört gün süren şampiyonalar sonunda Bayan Ulusal Golf Ekibi, Avrupa Bayanlar Ekip şampiyonu olurken, Erkek Ulusal Golf Grubu da Avrupa Erkek Gruplar üçüncülüğünü elde etti.

EGA (Avrupa Golf Birliği) tarafından Pannnia Golf & Country Club’da organize edilen şampiyonada erkek ve bayan ekipleri kendi ülkelerinden 4 atletle karşılaşmalara katıldı. Tertipte erkek gruplarında 11 ülkeden 44, bayanlarda 10 ülkeden 40 oyuncu yer aldı.

Şampiyonada Ulusal Grup Başantrenörü Erol Şimşek ve Ulusal Kadro Başantrenör Yardımcısı Nejla Gerçek önderliğinde, Erkek Ulusal Golf Kadrosu atletlerinden Berk Çelik, Can Gürdenli, İbrahim Tarık Aslan ve Taner Yamaç, Bayan Ulusal Golf Grubu atletlerinden ise Zeynep Süalp, Sude Bay, Deniz Sapmaz ve Deniz Kaya Türkiye’yi temsil etti.

Dört gün süren şampiyonanın birinci gününde liderliğe yükselen, sonraki günlerde oynadıkları bütün maçları kazanan Bayan Ulusal Golf Ekibi, finalde oynanan match play karşılaşmasında karşılaştığı rakibi Ukrayna’yı da 2-1 mağlup etti. Ay-yıldızlı takım bu galibiyetin de akabinde 2022 European Ladies Team Shield Championship’te namağlup 2022 Avrupa Bayanlar Grup şampiyonu oldu.

Erkek Golf Ulusal Grubu ise final gününde 3.’lük 4.’lük maçı için Sırbistan’la karşılaştı. Yapılan Match Play karşılaşmalarının sonunda ulusallar, Sırbistan karşısında 2-1 galip geldi ve 2022 European Men’s Team Shield Championship’i üçüncü sırada tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.