SON DAKİKA HABERİ: Yunanistan’ın Türk jetlerine tacizine AK Parti’den reaksiyon: Tehlikeli sonuçları olabilir

Son dakika haberi! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu formda;

“Toplantıya gelirken TFF’ye taarruz haberi vardı. Sayın Büyükekşi’yle görüştüm. Olay yeni gelişmiş. Bunun tabi emniyet tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkartacaktır. Sayın lidere ve TFF’ye geçmiş olsun iletilerimizi iletiyoruz.

TERÖRLE MÜCADELE

Türkiye’nin terörle çabası sürüyor. Etrafımızda bir grup vekalet savaşları yoluyla terörün bütün bir bölgemizin nasıl istikrarsızlaştırılmak için kullanıldığının her gün bir ekip yeni yollarıyla yeni bileşenleriyle karşı karşıya kalıyoruz. BM mukavelesinin 51’nci hususunun verdiği yetkiyle büsbütün hukuk temelinde bunu silahlı kuvvetlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız güçlü bir formda bu terörle çabayı sürdürmeyi devam ediyor. Terör örgütlerine, öbür bir terör örgütünü bitirmek için dayanak verenler utansın.

TÜRK JETLERİNE YUNAN TACİZİ

Uçaklarımıza Girit Adasında konuşlandırılmış S-300’ler vasıtasıyla radar kitlemesi yapılması NATO standartlarına nazaran düşmanca bir hareket olarak tanımlanır. Uçaklarımıza radar kitlemesi yapılması NATO literatüründe düşmanca yaklaşımdır.

Türkiye konusunda haksız yere seslerini yükseltenlerin, Yunanistan’ın sistematik olarak devam eden taciz hareketlerine suskunluğu ikili standartın ötesinde bir mana söz eder.

Yunanistan ile Türkiye ortasındaki sorunlar, alanda değil masada rahat bir formda çözülebilir. Masadan kaçan Yunanistan’dır. Daima olarak maksimalist talepleri gündeme getirerek masadaki bütün ilerlemeleri berhava eden ondan sonra tekrar gidip AB’ye yalvarıp tekrar masa kurulmasını isteyen Yunanistan’dır. Türkiye büyük bir diplomasi devletidir. Bu problem radar kitlemesi ile çözülecek bir sorun değildir.

MACRON’A TEPKİ

Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron’un, neredeyse Fransa’nın bütün bir dış siyasetini yalnızca Türkiye aykırılığına ve Erdoğan aksiliğine indirgemesini ibretle izliyoruz.

Afrika’daki varlığımız hiçbir ülkeye karşı değildir. Afrika’daki varlığımız yalnızca Afrika’dan yana olmakla tanımlanacak bir tavırdır. Rastgele bir ülkeye karşı olmakla pahalandırılacak bir tavır değildir.

Türkiye’nin en büyük siyasi partisine, 21 yaşına girmiş, çok vakittir iktidarda olan AK Parti’ye siyasi parti muamelesi yapmayacağız, örgüt muamelesi yapacağız demek dünyanın en büyük faşizan yaklaşımıdır. Yani Avrupa’da bile bu türlü bir faşist kelam duyulmamıştır sanırım.

Buradaki problem yalnızca AK Parti sorunu değil, bu tüm siyaset kurumunu, tüm sivil siyaseti maksat alan bir zihniyettir. Bugün buna söyler, yarın diğerine söyler. Ne vakte kadar? Kendi başındaki tek parti diktatöryasını kurana kadar.

Milletvekilinin bugüne kadar söylediği her şey yanlış çıktı. Bu arkadaş fazla dizi izliyor sanırım, bunların gerçeklikle ilgili yoktur. Biz resmi bir siyasi partiyiz. Bütün işlerimiz şeffaf.

DOĞU PERİNÇEK’İN SÖZÜ

Baştan aşağıya yanlış bir kelam Doğu Perinçek’in kelamı. Bir siyasi partinin kendisini Hz. Peygamber’in bildirisi ile mukayese etmesi kadar mantıksız, akıl dışı bir şey kelam konusu olamaz.

Burada büyük bir cari açık vardır, bu açık da şudur. FETÖ ile CHP nasıl uğraş edecektir. FETÖ ile gayret konusunda bu kelamların oluşturduğu cari açık çok büyüktür. Sayın Kılıçdaroğlu bu açığı nasıl kapatacaktır?

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.