Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım: ‘1 aylık suyumuz var, kesintilere başlayacağız’

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım ve DSİ 19’uncu Bölge Müdürü Zafer Aslan, 4 Eylül Barajı’na, Hafik Pusat İtina Barajı’ndan su desteği yapılması gayesiyle başlanan isale sınırında inceleme yaptı.

İnceleme sırasında açıklama yapan Belediye Lideri Hilmi Alım, şunları söyledi:

“Malumunuz uzun bir müddettir kentimizde su sorunu gündemde. Şu an Sivas’ımıza su sağlayan 4 Eylül Barajı’mızda su bitme noktasında. Önemli manada su düşüncesiyle karşı karşıyayız. Hale Deresi’nden aldığımız su, kentin gereksiniminin yaklaşık 3’de 2’sini karşılıyor. Kalan kısmı da barajdan aldığımız su. Lakin yağışlı bir periyot geçirmemize karşın baraj havzası yeteri kadar su alamadı”

‘SU KESİNTİLERİNE BAŞLAYACAĞIZ’

Kasım ayı sonu üzere isale çizgisi çalışmalarının birinci etabının tamamlanacağını söyleyen Lider Alım, “O tarihe kadar su sistemli olarak yetmeyecek üzere. Bu nedenle önümüzdeki süreçte haftanın 1 günü, bölgesel olarak su kesintilerine başlayacağız. Bu çok dilek ettiğimiz bir durum değil lakin kışın daha büyük bir sorun yaşamamak ismine önümüzdeki haftadan itibaren muhakkak bir program dahilinde ve planlı biçimde su kesintileri uygulayabiliriz. Biz bu noktada hemşehrilerimizin anlayışını bekliyoruz. Zira yaklaşık 2 yıldır üzerinde durduğumuz değerli projelerden bir tanesi. Projenin tamamı ise önümüzdeki yaz tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.