Şenol Güneş’in derbi planı

Beşiktaş’ta varsa yoksa Galatasaray derbisi… Siyah-beyazlılar için ezeli rakipleriyle oynanacak zorlu maç, kalan haftaların anlam kazanması adına kritik önemde.

Aynı haftada hem Galatasaray’ın hem de Fenerbahçe’nin ‘Futbol şansı’ adına önemli olduğuna inanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, pazar günkü derbide galibiyeti şart görüyor. Şenol Güneş, takımını hem mental hem de taktiksel olarak zorlu karşılaşmaya hazırlamaya çalışıyor.

İşte rakibi analiz eden Güneş’in ilk analizleri:

1- MERKEZI SAVUN: Galatasaray, 3. bölgeye yerleşip orada rakibe basıyor. Alan daraltıyor. Buna karşın merkezi güçlü tutup savunma hattını orta sahada kuracak.

2- BEKLERE UYARI: Güneş, sağ ve sol bekleri Kerem ile Rashica’ya karşı uyardı. Rakibin iki etkili kanat oyuncusuna karşı temaslı savunma yapılmasını istedi.

3- HIZLI OYUN: Nelsson ve Abdülkerim’in rakip forvetlerle sık sık teke tek kalması değerlendirilecek. Hızlı futbol ve kontrataklar gol silahı olacak.

HÜCUM HATTINI BOZMAYACAK

Şenol Güneş, son sekiz maçta 16 kez ağları sarsan hücum hattını değiştirmeyecek. Siyah-beyazlıların bu periyodunda Vincent Aboubakar yedi, Nahtan Redmond dört, Cenk Tosun ise üç kez ağları sarstı. Güneş, bu üçlünün birbirleriyle iyi uyumunu da önemli bir silah olarak görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir