Sabah patronları ‘yakaladı’: ‘Altılı masaya ulaşmaya çalışıyorlar, telefonları kapatıp toplantı yapıyorlar’

İktidara yakın Turkuvaz Medya bünyesindeki Sabah gazetesinde, seçimlere yaklaşık 50 gün kala sermaye çevrelerine ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme alındı.

Gazetenin Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu‘nun “İş dünyasındaki kıpırdanmanın nedeni…” başlıklı yazısında ismini vermediği patronlara ‘altılı masa’ üzerinden göndermede bulundu.

Müderrisoğlu, sözkonusu grupların, öne sürdü. 

“Büyük sermaye gruplarından başlayan, muhtelif özel kuruluşlarda da hissedilen bir hareketlenme söz konusu” diyen Müderrisoğlu, yazısında “Sanıldığı gibi seçime ilişkin merak değil bu. Seçimin gidişatını öngörme heyecanı hiç değil. “Masa ve Sofra”ya açılım yapma, finanse etme, cesaretlendirme faaliyeti ile karşı karşıya olduğumuz açık gerçek!” ifadelerini kullandı.

Müderrisoğlu yazısının ilgili bölümünü “Elbette, herkes kendine yakışanı yapar. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler!” mesajıyla bitirdi.

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘beşli çete’ olarak adlandırdığı sermaye gruplarının kendisine engel olmak istediği son dönemde tartışma konusu olmuştu. Geçen yılsa sözkonusu gruplarından Kılıçdaroğlu’ndan randevu almaya çalıştığı iddiaları gündeme gelmişti. CHP yönetimi tarafından doğrulanan taleplere karşılık randevunun ise verilmeyeceği duyurulmuştu.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir