Rusya: Kiev denizden füzelerle vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı Rusya’nın, Ukrayna’nın Lviv kentindeki askeri hedefleri yüksek hassasiyetli seyir füzeleriyle vurduğunu duyurdu. Bakanlık açıklamasında, Lviv yakınlarında bir akaryakıt deposunun Rus bombardımanın hedefi olmasının ardından tamamen kullanılamaz hale geldiği kaydedildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, yüksek hassasiyetli Cruise füzelerinin Lviv’deki iletişim hatlarına zarar verdiğini söyledi. Yapılan açıklamada, “Rusya, Kiev yakınlarındaki füze depolama merkezini yok etmek için denizden ateşlenen yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzeler kullandı. Rusya Federasyonu silahlı kuvvetleri, özel askeri operasyon kapsamında taarruz eylemlerine devam ediyor” denildi.

MARIUPOL’DE İNSANİ KORİDOR

Bakanlık, Rusya’nın Kiev yakınlarındaki bir S-300 füzesi cephaneliğini ve BUK uçaksavar füze sistemlerini imha etmek için deniz tabanlı uzun menzilli füzeler kullandığını bildirdi. Rus kuvvetleri ayrıca bir dizi insansız hava aracının da yok edildiğini duyurdu.

Ukrayna’da ise Başbakan Yardımcısı Irina Vereşçuk, Ukrayna ve Rusya’nın Pazar günü sivilleri cephe bölgelerinden tahliye etmek için iki “insani koridor” üzerinde anlaştıklarını söyledi. İnsani koridorun Mariupol’de uygulanmaya başlanacağı aktarıldı. 

Lviv’deki yangın söndürüldü

 

Ukrayna, Rus komutanın intihar ettiğini duyurdu

 

Rusya ekonomisi dibe vurdu!

 

Ukrayna’da bir günde 5 binden fazla tahliye

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.