Radyofrekans Nedir? Nasıl Uygulanır?

Birçok insan, çeşitli sebeplerden ötürü medikal estetik yöntemlerine başvurmakta ve bu yöntemler ile güzelliği ve sağlığı bulmaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bu konuda oldukça fazla estetik merkezi faaliyet göstermeye başlasa da her estetik merkezinin aynı başarıyı göstermesi mümkün değildir. Medikal estetik, konusunda uzman doktorlar tarafından hijyenik ortamlarda ve üstün teknolojik cihazlar ile uygulanmak durumundadır. Bunlara dikkat edilmediği takdirde uygulanan yöntem sonrasında başarı sağlanması oldukça zordur.

Medikal estetik yöntemlerinin uygulama alanları ve sonuçları birbirinden farklıdır. Bu konuda, Dr. Sami Tan Sarıgül profesyonelliğinde hizmet vermekte olan STS Estetik, bünyesinde pek çok yöntemi bulundurmakta ve bu yöntemler ışığında insanların istedikleri güzel görünümü yakalamasını sağlamaktadır. Güzellik adına insanlara uygulanan yöntemlerden bazıları oldukça sağlıksız olduğu için böyle bir ortamda Dr. Sami Tan Sarıgül’ün uyguladığı medikal estetik yöntemleri kritik bir öneme sahiptir. Bu nedenle STS Estetik ve Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından uygulanan yöntemler oldukça sağlıklı ve başarılıdır.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan yöntemlerden bir tanesi olan ve birçok bölgeye uygulanabilen radyofrekans, birçok kimse tarafından tercih edilmektedir. Isı kontrollü zayıflama yöntemi olan ve özellikle kadınların ilgi gösterdiği radyofrekans, çeşitli avantajlara sahip olmaktadır.

Radyofrekans Nedir ve Etkileri Nelerdir?

Birçok bölgeye uygulanabilen ve oldukça etkili bir yöntem olan ranyofrekans, bir tür ısı tedavi yöntemidir. Derideki sarkmalar için alternatif ve başarılı bir yöntem olarak görülen radyofrekans yöntemi, Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından kişilere uygulanmaktadır. Derideki kolajen liflerine yönelik bir tedavi uygulanmakta ve bu yöntem ile kişi, istediği görünüme hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Ciltteki sinir dokularına yaydığı yüksek frekans ve yüksek ısı ile birlikte hemen etki eden yöntem, hedefdeki dokulara uygulanmakta ve dokularda yer alan hastalıklı alanın buharlaşmasını sağlamaktadır.

STS Estetik bünyesinde uygulanan radyofrekans yöntemi şu alanlarda başarılı sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır:

  • Cilt sarkmaları
  • Selülit
  • Bölgesel yağ birikimleri
  • Kollarda meydana gelen gevşemeler
  • Çene altı bölgesinin toparlanması
  • Tüm yüz toparlanması
  • Liposuction sonrası oluşan düzensizlikler

Bu alanlarda uygulanan ve kişinin yaşadığı problemleri çözme konusunda oldukça etkili olan radyofrekans, ısıtılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkmasını sağlamakta ve ısı ile bölgedeki problemlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans yöntemi, bünyesinde barındırdığı avantajlar ile insanlar tarafından tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Elektromanyetik enerjinin bir direnç ile karşılaşması neticesinde ortaya çıkardığı ısı olarak tanımlanmakta ve bu ısı, çeşitli bölgelerde uygulanarak kişinin o bölgesindeki sorununu çözümlemektedir. Radyofrekans uygulaması derinin altına geçmekte ve orada yer alan suyu harekete geçirmektedir. Hareketlenen su molekülleri, sürtünmenin verdiği ivme ile birlikte kolajen uyarılmasını tetiklemekte ve bu sayede kolajen lifleri gerilmektedir. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde yeni kolajenler üretilmektedir.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül ile Radyofrekans Uygulaması

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından STS Estetik bünyesinde uygulanan ve pek çok avantaja sahip olan radyofrekans yöntemi birçok kişinin tercih ettiği medikal estetik yöntemlerinden bir tanesidir. Alanında uzman olan ve uyguladığı medikal estetik yöntemlerinin başarısı ile ön plana çıkan Dr. Sami Tan Sarıgül, vücutlarındaki değişiklik isteyen kişilere profesyonel bir hizmet vermektedir.

STS Estetik ile insanların güzel görünme isteklerini kişilerin sağlıklarında herhangi bir olumsuzluk yaratmadan yerine getiren ve bu anlamda başarılı olan Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde eğitim almış ve bu eğitim ile birlikte kendini geliştirme konusunda önemli adımlar atmıştır. Medikal estetik alanına ilgi duyan ve bu konuda öğrenmesi gereken bilgilere yurt içi ve yurt dışında aldığı çeşitli eğitimlerle ulaşan Dr. Sarıgül, resim ve heykel konusunda da kendini yetiştirmiş ve bilim ile sanatı bir araya getirmiştir.

Medikal estetik alanında uyguladığı yöntemler ile kadınlara ameliyatsız çözümler sunmaktadır. Bu ise kadınların istedikleri medikal estetik uygulamalara yönelmesini ve onların güzel bir görünüme ve sağlıklı bir yaşantıya sahip olmasını sağlamaktadır. Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından uygulanan yöntemlerden bir tanesi olan radyofrekans ile kişiler kırışıklıklar, sivilceler, güneş lekeleri, çillenmeler, kollardaki sarkmalar, yara izleri gibi sorunlardan kurtulmaktadır.

Radyofrekans Uygulamasının Tedavi Süresi Nedir?

Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından uygulanan radyofrekans yönteminin tedavi süresi küçük bölgeler için 15-30 dakika, bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. En kısa tedavi aralığı ise 2 hafta, en uzun tedavi aralığı ise 4 hafta olarak görünmektedir.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından başarılı bir şekilde uygulanan radyofrekans yöntemi ile yöntemin uygulama alanlarında etkili sonuçlara ulaşılmakta ve bu sonuçlar ise insanların bu yöntemi tercih etmesini sağlamaktadır. Son zamanlarda pek çok insanın tercih sebebi olan yöntem, özellikle kadınların daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasında oldukça etkilidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir