NVIDIA GeForce Now’dan Türkiye’ye Özel Aylık Oynama Sınırı

Ülkemizde GAME+ işbirliğiyle faaliyet gösteren bulut tabanlı oyun sistemi NVIDIA GeForce Now’dan Türkiye’deki kullanıcıları kızdıracak bir karar geldi. GeForce Now’ı Türkiye’de kullanan kullanıcılar artık aylık 200 saatin üzerinde oyun oynayamayacak.

Oyunları güçlü bir donanıma ihtiyaç duymadan oynamaya olanak veren GeForce Now sistemi oyunculuğun yeni geleceği olarak görülüyor.

Donanımdan bağımsız biçimde, en patates bilgisayarlarda dahi yalnızca güçlü bir internet bağlantısıyla oyunları tıpkı video izlemeye benzer bir sistemle çalıştıran GeForce Now ülkemizde de resmi olarak hizmet vermeye başladığında sevinçle karşılanmıştı.

GeForce Now Türkiye için tartışmalı bir karara imza attı.

Alınan karara göre abonelik sahipleri paket fark etmeksizin bundan sonra oyunları aylık yalnızca 200 saat deneyimleyebilecek. Bundan öncesinde 1, 3 ve 6 aylık premium paket sahipleri sistem dahilindeki oyunlara sınırsızca erişebiliyorlardı.

Peki GeForce Now cephesinden neden böyle bir karar geldi?

Kullanıcılara atılan mailde yapılan açıklamaya göre amaç kötüye kullanımın önüne geçmek. Kimi hesaplarca sistemin kötüye kullanıldığı ifade edilirken bu sebeple böyle bir karara imza atıldığı açıklanmış vaziyette.

Peki GeForce Now paket fiyatları ne alemde?

En uygun paket olan 1 aylık paket fiyatı son zamların ardından aylık 190 TL olmuş durumda. Bunun haricinde kullanıcılar sistemi ücretsiz de deneyimleyebiliyorlar ancak oturum sırası beklemek ve yalnızca 30 dakikalık oturum süresi gibi sınırlara sahipler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir