Muharrem İnce: Altılı masanın adayı olayım lakin bu sefer koşullarım var

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnce, Millet Partisini eleştirerek, “Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin altılı masanın adayı olayım ben. Külfet yok. Lakin kurallarım var. Bak koşullarımı söyleyeyim, geçen sefer acemiliğime geldi. Bu sefer kurallarım var” dedi.

DHA’nın aktardığına göre, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Konya Mevlana Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının belirli olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının aşikâr olmadığını belirtti. Millet İttifakı’nı eleştiren İnce, şunları söyledi:

”Cumhur İttifakı’nın adayı aşikâr, Erdoğan. Millet İttifakı’nın adayı belirli değil. Bakın artık ben, Millet İttifakı’na 6’lı masaya sesleniyorum; 2018’de Sayın Kılıçdaroğlu aday olması gerekirken olmadı. Sayın Akşener aday oldu. Yüzde 7,5 oy aldı. Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu, Erdoğan’ı destekledi. Sayın Uysal da Sayın Akşener’i destekledi. Sayın Karamollaoğlu esasen kendisi adaydı. Bunların içinde en çok oyu alan benim. Hepsi partisinden daha az oy aldı. Ben partimden 8 puan fazla oy aldım. Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin 6’lı masanın adayı olayım ben. Meşakkat yok. Lakin koşullarım var. Bak koşullarımı söyleyeyim; geçen sefer acemiliğime geldi.”

‘ŞARTLARIM VAR, NAMUSLU OLACAKSINIZ’

Millet İttifakı’nın adayı olmak için kurallarını açıklayan İnce, ”Bu sefer koşullarım var. Bir, partilerinize hazineden gelecek olan parayı kampanyada harcayacaksınız. Kasada tutup kurultay kazanmak için harcamayacaksınız. İkincisi benim afişlerimi asacaksınız sokaklara. Kendi afişlerinizi asmayacaksınız parti lideri olarak. Parti liderinin afişi asılmaz. Cumhurbaşkanı adayının afiş asılır. Üçüncüsü 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakıp sonra seçim gecesi ‘neredeydin?’ diye trollerine saldırtmayacaksın. Namuslu olacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. iftira atmayacaksınız, sisteminiz çökmesine karşın, 12 bin sandığı boş tutmanıza karşın güya sandıkları cumhurbaşkanı adayı koruyacakmış üzere kimseye iftira atmayacaksınız. Bir tane daha söylüyorum, sandığa gittiniz mi, cumhurbaşkanı adayınıza oy vereceksiniz. Öbür yerlere oy vermeyeceksiniz. Derdiniz Türkiye’ye ise, derdiniz memleket ise ben buradayım. Derdiniz koltuk ise tekrar işinize fayda. Ben kazanırsam koltuğunuzda oturursunuz. Ben kaybedersem yeniden koltuğunuzda oturursunuz. Koltuğunuz da ortada. Bakın bu kaideleri sağlarsak size garanti ediyorum yüzde 65 ile seçimi alırım. Dolar 4,5 lirayken yüzde 31 aldım. Dolar 18 lira oldu. Bugün herkes ona güveniyor aslında. 2018’de cüreti olmayanları bugün yüreğinin olması, doların 18 lira olmasından kaynaklanıyor. Lakin kazın ayağı o denli değil” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.