Koronavirüs Aşı Tablosunda Rekor Yükseliş: 24 Saat…

Koronavirüs salgınıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı’nın son paylaştığı koronavirüs aşı tablosundaki rekor yükseliş gözlemlendi. Türkiye’de son 24 saatte 1 milyon dozdan fazla aşı yapıldı.

Geçtiğimiz yıllarda Çin’de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgınla mücadelede en önemli adım olan Kovid-19 aşılarının giderek yaygınlaşması vaka sayılarına da yansıdı. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, son 24 saatte 1 milyon dozdan fazla aşı yapıldığı belirtti.

SON 24 SAATTE 1 MİLYONDAN FAZLA AŞI YAPILDI

Salgınla mücadelede başından beri canla başla çalışan Sağlık Bakanlığı, beklenen aşıların gelmesiyle beraber Kovid-19 aşılamasına hız verdi. Aşı olmak isteyenler için alternatif düzenlemeler yapan Sağlık Bakanlığı, çalışmalarının etkisi vaka sayılarının üzerinde kendini gösterdi. Aşılamanın artmasıyla beraber vaka sayılarında giderek düşüş yaşanmaya başlandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, Kovid-19 aşı tablosuna dair Twitter hesabı üzerinden bilgilendirme yaptı. Bakan Koca, ‘Saat 24’e kadar 1 milyon 171 bin 305 doz aşı uygulandı. Sağlıklı, endişesiz günlere bir gün daha yaklaştık!’ açıklamasında bulundu.

koronavrüs aşı tablosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir