Kasaplar Federasyonu Lideri: Petshopların kasaplar odasına bağlanması yanlış anlaşıldı

Petshopların kasaplar odalarına bağlanmasıyla ilgili açıklama yapan Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, yanlış anlaşıldıklarını söyledi.

DHA’nın haberine nazaran, petshopların odalaşmadığı kentlerde canlı hayvan satanların Kasaplar Odası’na, yem satanların ise Fırıncılar Odası’na kaydedildiğini, düzenlemenin ise yeni olmadığını kaydeden Yardımcı, “Bir yıl evvel yapılan bir düzenleme. Büsbütün esnafı korumak için yapılmış bir çalışma lakin görüyorum ki yanlış anlaşılmışız. Petshoplardan canlı hayvan satanlar şayet odalaşamadıysa karma oda olarak Kasaplar Odası içinde yer alıyor. Yem satanlar ise Fırıncılar Odası’nın çatısı altında toplanıyor. Antalya’daki petshopların tamamında veteriner var. Nizamlı ve sağlıklı biçimde hayvan satışı yapılıyordu. Bence petshoplarda canlı hayvan satışı yapılmadır” diye konuştu.

Vatandaşın reaksiyon gösterip ‘Kasaplarda kedi, köpek mi satılacak?’ formunda konuştuğunu da tabir eden Yardımcı, bu türlü bir durumun kelam konusu olmadığını kelamlarına ekledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.