Gülşen’in avukatı CHP: Skandal kelamlara dayanak oldular

İstanbul Yenikapı’da verdiği konser esnasında LGBT bayrağı açan müzikçi Gülşen yeni bir skandala imza attı. Sahne aldığı yerde bir şahısla ilgili “İmam hatipte okumuş daha evvel kendisi, sapıklığı oradan geliyor.” tabirlerini kullanan Gülşen, bu kelamlarıyla Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

TEPKİLER PEŞ PEŞE GELDİ, GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Skandal kelamlar sonrası açılan soruşturma kapsamında müzikçi Gülşen, gözaltına alınarak söz vermek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na götürülecek. Öte yandan Ulusal Eğitim Bakanlığı da harekete geçerken, toplumsal medya adeta ayağa kalktı. AK Parti’den de peş peşe sert reaksiyon geldi.

MUHALEFET TAKVİYE VERDİ

İmam Hatip okullarını ve mensuplarını amaç alarak skandal bir yakıştırma yapan Gülşen hakkında soruşturma başlatılırken CHP’den takviye gecikmedi. CHP’li Canan Kaftancıoğlu yaptığı paylaşımda, “Kişinin fikri ya da esprisine katılmamakla şahsa saldırmak, tehdit etmek ya da amaç göstermek bambaşka şeyler. Yargının bağımsız olduğu demokratik ülkelerde katılmadığınz espriye gülmez, fikre de karşı fikir sunarsınız olur biter. Sanatçı #Gülşen’e yapılanlara bir de bu açıdan bakın” dedi.

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ADALETİNİZ BATSIN

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, imam hatip okullarında eğitim görenler için ‘sapık’ sözünü kullanan Gülşen’e takviye paylaşımı yaparak şu tabirleri kullandı: Hakaret edene dava açarsın yargı kararını verir, Müzikçi Gülşen’e bir de gözaltı kararı çıkarmışlar. Katiller, teröristler, uyuşturucu kaçakçıları dışarıda geziyor ya da ülkeden kaçırılıyor, hakarete jet gözaltı. Adaletiniz batsın!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.