Gülşen’den Karşı Dava: Videoyu Yayan Kişinin Peşine Düştü

Şarkıcı Gülşen, bir konser sırasında şaka amaçlı imam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 4 gün tutuklu kalan Gülşen, videoyu sosyal medyada paylaşan Emre Arslan hakkında şikayetçi oldu.

Şarkıcı Gülşen’in, imam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle yargılandığı dava geçtiğimiz günlerde karar bağlanmıştı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, kendisi ile ilgili videoyu ilk olarak yayımlayan Emre Arslan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Savcılık başvurusunda, Gülşen’in sözlerinin önü ve arkasının kesildiği kaydedildi.

Soruşturma dosyasına sunulan ses kaydında Gülşen’in, anılan sözleri söylemeden önce orkestrasındaki iki arkadaşı ile şakalaştığı anlaşılıyor.

Savcılık başvuru dilekçesine göre Arslan, anılan videoyu paylaştıktan kısa süre sonra hesabını kapattı ve sırra kadem bastı

Dilekçede yer alan bilgilere göre Arslan, İstanbul’daki bir kripto para borsasında çalışıyor. Dilekçede Arslan’ın, Gülşen’in sözlerinin bir bölümünü keserek kasıtlı bir biçimde yayımlayarak, sanatçının linç edilmesine ve yargılamasına zemin hazırladığı öne sürüldü.

Savcılık yürüttüğü soruşturmaya 6 ayı aşkın bir süre sonra takipsizlik kararı verdi.

Arslan’ın ifadesi alınmadan verilen takipsizlik kararında “İlk paylaşımı kimin yaptığı belli değil” denildi. Takipsizlik kararına sanatçının avukatlarının itiraz ettiği öğrenildi. İtirazı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği karara bağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir