GTA 6 için çılgın iddia: Zamanının ötesinde grafiklerle gelecek

GTA 5 için grafik modları geliştiren oyuncuların hayalleri, GTA 6 ile gerçek olacak gibi görünüyor. Yeni Rage Engine 9 sayesinde bir sonraki GTA oyunu, inanılmaz grafikleri ile yeni neslin en iyi oyunlardan biri olabilir.

Oyun dünyasının tanınmış ismi Chris Klippel, GTA 6’nın inanılmaz grafikler ile geleceğini söyledi. Rockstar’ın GTA 6 için yeni bir oyun motoru (RAGE9 adında) geliştireceğini ifade eden Klippel, şirketin uzun yıllar sonraki beklentileri karşılayacağını ifade etti.

Steam açıkladı: İşte haftanın en çok satanlar listesi!

Rockstar Games, GTA 6 için yeni oyun motoru geliştiriyor

Rockstar Mag’in kurucusu Chris Klippel’in paylaştığı iddiaya göre Rockstar, GTA 6 için düşünülenden daha büyük planlara sahip. Kendi Rage Engine grafik motorunu yeni bir versiyonu üzerinde çalışan Rockstar, bir sonraki GTA’yı “zamanının ötesinde” olarak tanımlanan teknoloji ile geliştirecek.

Visiblement, la nouvelle version du moteur graphique de #RockstarGames (RAGE9) qui sera utilisée pour #GTA6 risque d'être assez incroyable. J'ai pu avoir des retours très positifs, on devrait vraiment ne pas être déçu sur ce point. On parle d'un moteur en avance sur son temps. pic.twitter.com/v2DVSS4lMJ

— Chris’ Klippel (@Chris_Klippel) April 22, 2022

İddialara göre Rockstar Games’in amacı, Fortnite yapımcısı Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine’den daha iyi performans gösterebilecek bir motor hazırlamak. Bu iddia aynı zamanda GTA 6’nın diğer tüm oyunlardan daha iyi görsellere sahip olacağı anlamına geliyor.

RAGE9 ile GTA 6’nın zamanının ötesinde grafikler sunacağını dile getiren Chris Klippel, paylaştığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Rockstar Games grafik motorunun (RAGE9) GTA 6 için kullanılacak yeni versiyonu inanılmaz olacak. Çok olumlu geri bildirimler alabildim, gerçekten bu yönüyle ilgili endişelenmemeliyiz. Ayrıca şirket içinden biri, motorun yeni versiyonunu tamamen yenilikçi bir araç olarak tanımladı: Zamanının ötesinde bir motordan bahsediyoruz.”

Rockstar’ın geçmişine bakarsak bu iddia çok da asılsız değil gibi görünüyor. Grand Theft Auto: The Trilogy felaketini saymazsak, Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto V oldukça iyi grafiklere sahipti. Rockstar, kalite standartlarını aşan ve oyun endüstrisi için model olarak hizmet veren bir şirket.

Ayrıca GTA 6’nın, tüm platformlarda en çok ilgi gören oyunlardan biri olan GTA 5’ten daha gelişmiş olacağını göz ardı etmemek lazım. Rockstar’ın çabaları, büyük bir açık dünya olacağını düşündüğünüzde, daha da dikkat çekici görünüyor.

Peki siz GTA 6 oyun motoru RAGE9 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.