Galaxy S8 ve S8 + güncelleme almayacak

Galaxy S8 Active ve S8 Lite şimdilik hala güncelleme listesinde yer alıyor ancak ana S8 amiral gemisi telefonlarından aylar sonra piyasaya sürüldüklerini belirtmekte fayda var. Samsung’un cihazlar için güncellemeleri sunmayı bırakması şaşırtıcı değil. Cihazlar ilk çıktıklarında çok ilgi çektiler ve Samsung’a o zamanlar gördüğü en iyi ön sipariş numaralarını sağladılar.

Ancak, telefonların piyasaya sürülmesinin üzerinden dört yıldan fazla zaman geçti. Google bile Pixel cihazlarını o kadar uzun süre desteklemiyor. S8 telefonlar, bunlardan üçü için aylık güncellemeler aldı. Ancak Samsung hemen hemen herkese, cihazları geçen yıl üç aylık güvenlik güncellemesi programına koyduğunda cihazları desteklemeyi bırakacağına dair bir uyarı verdi.

Bu noktada, hala aylık güvenlik güncellemeleri alan en eski Samsung amiral gemileri Galaxy S10’dur. Galaxy S9 ve S9 + telefonlar, üç aylık güvenlik güncelleme programında ve teknoloji devi onları desteklemeyi bırakmadan önce muhtemelen bir yıl daha güncelleme alacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir