DOGE, SOL, MATIC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto para uzmanları, yakın zamanda yaptığı analizlerde DOGE, SOL, MATIC ve 5 Coin için al-sat seviyelerini açıkladı! İşte detaylar…

DOGE, SOL, MATIC ve bu 5 coin için kritik al-sat seviyeleri açıklandı!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borç tavanı müzakereleri yatırımcıları diken üstünde tutuyor. JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon 11 Mayıs’ta Bloomberg’e verdiği demeçte, ABD hükümetinin olası bir temerrüdünün hisse senedi piyasalarında panik yaratabileceğini ve bunun da volatilitenin artmasına neden olabileceğini söyledi.

Kripto yatırımcılarını rahatsız eden bir sonraki büyük soru ise Bitcoin’in böyle bir olaya nasıl tepki vereceği. Bloomberg’in en son Markets Live Pulse anketi, ABD hükümetinin bir borç temerrüdünü önleyememesi durumunda Bitcoin’in altın ve ABD Hazinelerinin ardından en çok tercih edilen üçüncü varlık sınıfı olabileceğini gösteriyor.

Milyarder fon yöneticisi Paul Tudor Jones CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin’ini elinde tuttuğunu ve portföyünün bir kısmını her zaman Bitcoin’de tutacağını söyledi. Peki, uzmanlar ne düşünüyor? Kritik seviyeler neler?

S&P 500 Endeksi

S&P 500 Endeksi son birkaç gündür 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) yakınında, 4.118 seviyesinde işlem görüyor. Bu durum, yakın vadede boğalar ve ayılar arasında üstünlük için zorlu bir mücadele yaşanacağına işaret ediyor.

Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI) kısa vadede menzile bağlı harekete işaret ediyor. Endeks birkaç gün daha 4.200’lük genel direnç ile 4.059’luk 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) arasında salınabilir. SMA’nın 50 günlük seviyesinin altında bir kırılma ve kapanış, fiyatı yükseliş trendi çizgisine çekebilir. Bu destek de kırılırsa endeks 3.800’e kadar gerileyebilir. Yukarı yönde, boğaların 4.200’deki engeli aşması gerekecek. Endeks daha sonra ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturacağı 4.325’e yükselebilir. Bu seviyeden yapılacak düzeltme sırasında, alıcıların 4.200’ü desteğe çevirmesi, 4.325’in üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır.

ABD Dolar endeksi

Birkaç gün başarısız olduktan sonra, boğalar nihayet 11 Mayıs’ta ABD Dolar Endeksini (DXY) 20 günlük EMA’nın (101,88) üzerine çıkarmayı ve sürdürmeyi başardı.

Boğalar alımlarına devam etti ve 12 Mayıs’ta 50 günlük SMA’daki (102,47) genel engelleri aştı. 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye sıçrayarak boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Endeks kısa vadede 103,50’ye kadar yükselebilir ve burada yine ayıların satışlarıyla karşılaşması muhtemeldir. Tersine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, 50 günlük SMA’nın üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Endeks daha sonra 100,82’deki hayati desteği yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, 97,50’ye doğru aşağı yönlü bir hareket başlatabilecek bir düşüş baş ve omuz (H&S) formasyonunu tamamlayacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Boğalar Bitcoin’i simetrik üçgen formasyonuna geri döndürmeye çalışıyor ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü alımlara işaret ediyor.

BTC günlük fiyat analizi

Rahatlama rallisinin hareketli ortalamalarda ve yine üçgenin direnç hattında güçlü satışlarla karşılaşması muhtemeldir. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, ayılar BTC/USDT çiftini 25.250 dolara düşürmek için bir girişimde daha bulunacak. Bu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa, satışlar yoğunlaşabilir ve parite 20.000 dolara düşebilir. Yukarı yönde, boğaların yeni bir yukarı hareketin başladığını göstermek için direnç çizgisini aşması gerekecek. Parite önce 31.000 dolara yükselebilir ve daha sonra 32.400 doların üzerine çıkmaya çalışabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum (ETH) 12 Mayıs’ta %50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 1.754 dolardan yukarı döndü ve birkaç günlük konsolidasyonun ardından boğalar fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.854 dolar) taşıdı.

ETH günlük fiyat analizi

Ayılar destek hattını şiddetle korumaya ve dirence çevirmeye çalışacaktır. Bunu başarabilirlerse, daha yüksek seviyelerin satıcıları cezbettiğine işaret edecektir. ETH/USDT çifti daha sonra acil desteği 1.740 dolardan yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, fiyatı 1.663 dolarlık %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine çekebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.883 dolar) üzerine çıkarmaları gerekecek. Parite daha sonra psikolojik açıdan çok önemli olan 2.000 dolar seviyesine yükselebilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Boğalar BNB’yi hareketli ortalamalara iterek 300 dolar seviyesinin güçlü bir destek olduğunu kanıtladı.

BNB günlük fiyat analizi

Hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 338 dolarlık genel dirence potansiyel bir yükselişin yolunu açacaktır. Bu seviye güçlü bir bariyer olabilir, ancak boğalar üstesinden gelirse, BNB/USDT çifti 350 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayıların pes etmediğini gösterecektir. O zaman yine fiyatı 300 doların altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, parite 280 dolardan bir sonraki desteğe kayabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ripple (XRP) son birkaç gündür 0,43 doların altında işlem görüyor, ancak boğaların lehine olan küçük bir olumlu nokta, ayıların düşüşü daha da uzatmasına izin vermemiş olmaları.

XRP günlük fiyat analizi

Boğalar durumdan faydalanmaya çalışacak ve fiyatı 0,43 doların üzerine çıkaracak. Bu, toparlanmayı ayıların tekrar seviyeyi savunmaya çalışacağı direnç çizgisine kadar uzatabilir. Boğaların 0,48 dolara ve ardından 0,54 dolara bir ralli başlatmak için bu engeli aşması gerekecek. Diğer bir olasılık ise fiyatın mevcut seviyeden aşağı dönmesi ve 0,40 doların altına inmesi. Bu, aşağı hareketin yeniden başladığını işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,36 dolara kadar düşebilir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano’nun toparlanması, yakın vadede göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya (0,37 dolar) ulaştı.

ADA günlük fiyat analizi

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu durum duyarlılığın olumlu kaldığını ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. ADA/USDT çifti daha sonra ters H&S formasyonunun boyun çizgisine doğru yükselebilir. Fiyat boyun çizgisinden aşağı dönerse, paritenin birkaç gün daha boyun çizgisi ile yükseliş trendi çizgisi arasında salınabileceğini gösterecektir. Yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecektir. Parite daha sonra 0,30 dolara kadar düşebilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar, son birkaç gündür Dogecoin’deki 0,07 dolarlık destek seviyesini başarıyla korudu ve bu da daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösteriyor.

DOGE günlük fiyat analizi

Rahatlama rallisinin hareketli ortalamaların yakınında dirençle karşılaşması muhtemeldir. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösterecektir. Bu da ayıları cesaretlendirecek ve DOGE/USDT paritesini tekrar 0,07 doların altına düşürmeye çalışabileceklerdir. Eğer bunu başarırlarsa, parite 0,06 dolara kadar düşebilir. Boğalar 0,07 doların altına düşmeyi önlemek istiyorlarsa, fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,08 dolar) üzerine çıkarmaları gerekecek. DOGE için parite daha sonra 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine yükselebilir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana’nın 19,85 dolardaki güçlü destekten toparlanması düşüş trendi çizgisine yaklaşıyor. Bunun yakın vadede boğalar için güçlü bir engel teşkil etmesi muhtemel.

SOL günlük fiyat analizi

Hareketli ortalamalar düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da satış baskısının azalabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, SOL/USDT çifti 24 dolara yükselmeye çalışacaktır. Aksine, fiyat bir kez daha düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayıların rahatlama havasında olmadığını gösterecektir. Bu durumda parite bir süre daha düşüş trendi çizgisi ile 19,85 dolar arasında sıkışıp kalabilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon (MATIC) 0,94 dolar kırılma seviyesine ulaşması muhtemel bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

MATIC günlük fiyat analizi

Fiyat 0,94 dolardan aşağı dönerse, ayıların bu seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecektir. Daha sonra MATIC/USDT çiftini 0,81 doların altına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, 0,69 dolara potansiyel bir düşüşün kapılarını açacaktır. Bu varsayımın aksine, alıcılar fiyatı 0,94 doların üzerine çıkarırsa, daha düşük seviyelerde güçlü alım sinyali verecektir. Parite önce 50 günlük SMA’ya (1,03 dolar) yükselebilir ve daha sonra direnç çizgisine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*