D vitamini eksikliği belirtileri

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ – BELİRTİLERİ

Paylaş

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ – BELİRTİLERİ

D vitamini seviyenizi bir laboratuvarda test etmeniz için hangi semptomların sizi yönlendirmesi gerektiğini görün.

1. HASTALANMAK

Paylaş

1. HASTALANMAK

D vitamininin en önemli rollerinden biri bağışıklığı sağlamak ve bağışıklık sistemini desteklemektir. Yanınızda biri hapşırırsa ve hemen hastalanırsanız, bu, vücudunuzun bakteri ve v’irüslerle tamamen baş edemediği ve vücudunuzda D vitamini bulunmadığı neredeyse kesindir.

2. YORGUNLUK

Paylaş

2. YORGUNLUK

Sürekli yorgunluk, D vitamini eksikliğinin tipik bir belirtisidir ve özellikle kadınlarda hızla ortaya çıkar.

3. ORTOPEDİK AĞRI

Paylaş

3. ORTOPEDİK AĞRI

D vitamini kemiklerimizi destekler. Kalsiyumun emilmesine yardımcı olur, bu da onları güçlü, güçlü ve yoğun kılar. Kemik ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrısı neredeyse bazı D vitamini eksiklikleridir.

4. DEPRESYON

Paylaş

4. DEPRESYON

Araştırmaları, D vitamini eksikliğinin depresyon geliştirme eğiliminin kaynağı olduğunu göstermiştir, bu nedenle hastalara tedavi sırasında takviye almaları önerilmektedir.

5. ZAYIF YARA İYİLEŞMESİ

Paylaş

5. ZAYIF YARA İYİLEŞMESİ

D vitamini iltihap ve bakterilere karşı mücadeleden sorumludur, bu nedenle eksiklikleri uzun vadeli yara iyileşmesi, uzun hastalık ve çeşitli sağlık sorunlarından daha zor iyileşme ile sonuçlanır.

6. KAS AĞRISI

Paylaş

6. KAS AĞRISI

Kuvvetli kas ağrısı durumunda verilen sadece bir doz D vitamininin ağrı seviyelerini% 57’ye kadar azaltabildiği kanıtlanmıştır! Güneşten çekinmeyin. Sıcak bir günde, öğle saatlerinde, tam güneşte uzanmanızı önermiyoruz. Ancak düzenli yürüyüşler yapmak, her gün güneşe maruz kalmalısınız ve yapamıyorsanız D vitamini takviyesi yaptığınızdan emin olun. Vücudunuzun nasıl çalıştığı konusunda önemli bir fark göreceksiniz. Yukarıdaki belirtilere sahipseniz, eksikliğin ölçeğinin farkında olmak ve yaşam tarzı değişiklikleri ve takviyesi şeklinde uygun önlemleri almak için D vitamini düzeyini kontrol etmeye değer.

dvit belirtiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir