Çöp konutta bulunan çocuktan düzgün haber

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’da çöp meskende bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun psikolojisinin düzgün olduğunu belirterek, “Kan kıymetleri çok âlâ. Böbrek düşüncesi yok. Kalp bedelleri mükemmel. Kendi yürüyebiliyor. 2 kilo 100 gram aldı. Sevinci yerinde.” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı ziyaret eden Özkan, akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğu birinci sefer bu kadar güzel gördüğünü söyledi.

“Şimdiye kadar gördüğü en âlâ Cem Muhammet A. ile karşılaştığını” aktaran Özkan, “Özellikle ruhsal olarak çok âlâ. Kan pahaları çok yeterli. Böbrek ıstırabı yok. Kalp bedelleri süper. Kendi yürüyebiliyor. 2 kilo 100 gram aldı. Sevinci yerinde. Türkiye’nin her yerinden armağanlar, çikolatalar, oyuncaklar geliyor. Onların da tadına bakıyor.” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan ve Başhekim Prof. Dr. Yıldıray Çete

Özkan, en büyük dileklerinin çocuğun özlediği huzurlu, emniyetli bir aile ortamına kavuşması olduğunu kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise Cem Muhammet A.’nın taburcu olması için biraz daha kilo alması gerektiğini belirtti. Her gün biraz daha fazla kalorili yemeklerle çocuğu beslediklerini aktaran Çete, her şeyin olumlu gittiğin vurguladı.

İCRA GRUBU GİRİNCE BULUNDU

Bursa’daki dairesini 2 yıl evvel Kamuran Pınar A’ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen bayana dava açmış, mahkemenin, meskenin tahliye edilmesine karar vermesinin akabinde adrese giden icra grubu, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A’nın emniyette tabirine başvurulmuştu. Bu sırada çöplerle dolu meskenin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi paklık vazifelileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında yatan ve sıhhat durumunun uygun olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı baygın halde bulmuştu.

KORUMAYA ALINDI

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A’nın ablası Y.A. (48) olduğu belirlenmişti. Çocuk savcılık kararıyla, Antalya’da yaşayan anneye teslim edilmişti. Daha sonra Cem Muhammet A. ile Kamuran Pınar A’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüklerince müdafaa altına alınmıştı. Cem Muhammet A., tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürülmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.