Clubhouse Android telefonlara geliyor

Clubhouse tarafından paylaşılan yeni bir blog, sesli sohbet, yalnızca davetle kullanılabilen iOS uygulamasının, uygulamanın kapalı beta testi başladığından yakında Android’de çalışacağını belirtti. Ocak ayının başlarında, uygulama için, Andreessen Horowitz’den aldığı fon desteğiyle sağlanan fonların bir kısmıyla bir Android uygulamasının geliştirilmesi üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu.

Clubhouse uygulamasının beta kanalında görüntülenmesi, şirketin popüler iOS uygulamasının Android sürümü için altyapı ve teknoloji geliştirmeye başladığından bu yana kaydettiği muazzam ilerlemenin bir göstergesidir. Blog gönderisinde ayrıca iOS uygulamasında yapılan bazı değişikliklerin ayrıntıları da sağlandı. Ancak ana bilgi, Android uygulamasının beta sürümünün bazı test kullanıcılarına sunulmaya başladığını ve önümüzdeki haftalarda sonraki aşamalarda ölçeklenecek olmasıdır. Gerçek Android kullanıma sunulduğu tarihte herhangi bir zaman çizelgesi sağlanmamasına rağmen, önümüzdeki haftalarda olacağından eminiz ve beta testine çoktan başladı.

Geçen yıl uygulamanın tanıtılmasından bu yana, birkaç sosyal medya platformu popüler uygulamaya rakip olacak alternatif uygulamaların geliştirilmesini sürdürdü. Uygulama, sessizlerin seslerinde duyulması için bir platform sağladığından, dünyanın bazı bölgelerinde de kınamaya yol açtı. Bu çok yönlülük artık Android ekosistemine genişletiliyor ve görünüm Clubhouse için umut verici görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir