Cemal Enginyurt’tan ‘özür’ paylaşımı: Gösterdiğim sert reaksiyon şahsımı da rahatsız etti

ANKARA – Katıldığı bir televizyon programında gazeteci Latif Şimşek’e fizikî hücumda bulunan ve hakkında soruşturma başlatılan Demokrat Parti (DP) Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, özür diledi.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı yazılı açıklama ile “Gösterdiğim sert reaksiyondan ötürü verilen reklam ortasında meydana gelen ve hiçbir formda onaylamadığım olaylar şahsımı, Demokrat Parti topluluğunu ve kamuoyunu rahatsız etmiştir” diyen Enginyurt, şu tabirlere yer verdi:

“6 Ağustos 2022 Cumartesi gecesi katıldığım TV100 programında “KPPS sorularının çalınması, son günlerde cemevlerine düzenlenen hücumların ve Balıklı Rum Hastanesi yangınının, 6’lu masa ve FETÖ terör örgütü tarafından organize edildiği” üzere ağır, tahrik edici beyan, ima ve iftiralara ilaveten, son olarak “Polis ve Devlet düşmanı” suçlamaları karşısında, milletvekili ve taşıdığım siyasi sorumluluğun gereği olarak, göstermem gereken dikkat, ihtimam ve itidal dışı davranışta bulundum.

Bu vesile ile söz etmek isterim ki, siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk iştirakçilerin bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük yanılgım olmuştur. Ayrıyeten kamuoyunca bilgi kirliliği yaratmak için şahsımla illiyet bağı kurdurulmaya çalışılan ne resmi ne gayri resmi bir müdafaam bulunmaktadır. Bu istenmeyen imgeler sebebiyle, Demokrat Parti genel lider yardımcısı ve milletvekili olarak Türk milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın topluluğundan özür diliyorum.”

NE OLMUŞTU?

TV100 kanalında Pınar Işık Ardor’un sunduğu Gündeme Dair programında Cemal Enginyurt ve Latif Şimşek ortasında tartışma yaşandı. Canlı yayın devam ettiği esnada Enginyurt, Şimşek’in üstüne yürüdü. Bu sırada yayın kesildi ve reklama gidildi.

TV100 tarafından daha sonra paylaşılan manzaralarda Cemal Enginyurt ve muhafazası olduğu tez edilen kişinin program ortasında Şimşek’e fizikî akında bulunduğu, her ikisinin de yumruk attığı görülüyor. Şimşek’in Enginyurt ve muhafazasından şikâyetçi olması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Bu kapsamda Enginyurt’un müdafaası tutuklandı. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.