Çam yağının etkileri ve sağlığa yararları

Çam yağının etkileri ve sağlığa yararları

Antik Yunan medeniyetlerinde sıklıkla kullanılmış olan çam yağı, temizlikte, ağrıları azaltmada, enerjiyi arttırmada ve stres durumlarında kullanılmıştır. Şişelenmiş olan çam yağı, inflamasyonları azaltan, ruh halini iyileştiren, bakteri ve mantarları öldüren nitelikler kazanmaktadır. Ayrıca havadaki toksinleri de ortadan kaldırarak havayı daha solunabilir hale getirdiği bilinmektedir. Bu nedenle astım hastaları, öksürükleri olanlar ve solunum yolu rahatsızlıkları bulunanlar ondan faydalanabilmektedirler.

Çam Yağının Faydaları Nelerdir?

Detoks kabiliyeti ve doğal bir dezenfektan olmasından dolayı çam yağı genellikle masaj yağı karışımlarında kullanılır ve bunun yanında ev temizliği ürünlerinde ve hava tazeleyicilerde de değerlendirilir. Kan akışını iyileştirir ve şişkinlikleri, gerginlikleri ve ağrıları da azaltır.

Arabanızın ve evinizin temiz, saf bir kokuya sahip olması için onu biraz suyla karıştırdıktan sonra sprey şişesine koyun ve etrafa sıkın.

Ayrıca onu bir pamuğa dökebilir ve bu pamuğu da klozetin arkasına saklayarak banyonun, tuvaletin devamlı güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir