Bulaşık makinesi tableti hayatınızı kurtaracak! İşte bulaşık makinesi tabletinin mükemmel kullanım alanları

Açıkçası, bulaşık makinesi tabletlerini her vakit bulaşık makinesi için kullanıyorsunuz. Lakin bu tabletleri sadece pak bulaşıklara sahip olmak için kullanabileceğini mi düşündün? O vakit yanılıyorsun. Bulaşık makinesi tabletleri meskenin etrafındaki her türlü iş için çok kullanışlılar. Öteki bir deyişle; Onları yalnızca bulaşık makinesinde kullanmak gerçek bir israf.

ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

Çamaşır makinelerimizi ve bulaşık makinelerimizi o kadar sık ​​kullanıyoruz ki, otomatik temizleme güçlerini hafife alma eğilimindeyiz. Bu aygıtların kiri temizlemek için üretildiğinden, kendilerinin kirlenmesinin mümkün olmadığına inanıyoruz. Lakin, makinenizin eskisi kadar pak olmadığını fark etmiş olabilirsiniz…

Çamaşır makinenizi hiç temizlediniz mi? Birçok insan yapmaz, fakat çok sayıda sorunu önlediği için aslında çok değerlidir. Uzmanlar, ayda bir kere bir yahut iki bulaşık tableti ile bir yük çalıştırmayı tavsiye ediyor. En âlâ sonuçlar için makineyi 90 santigrat dereceye ayarlayın. Bu, makus kokuları önler ve makineyi durulayarak tıkanmayı önler. Bu numara bilhassa 5 yaş ve üzeri makineler için kullanışlıdır zira makinenin ömrünü biraz uzatabilir.

Ayrıca yeni çamaşır yıkamak için size bir bonus ipucumuz var. Yeni kıyafetleri sonraki gün yıkamadan evvel bir gece soğuk suya koyun. Bu, renk değiştirmemelerini yahut küçülmemelerini sağlar!

FRİTÖZ

Düşünebildiğimiz en can sıkıcı işlerden biri fritözümüzü temizlemektir. Fritözün içindeki fazla yağın tamamını çıkarmak çok zordur. Neyse ki, bir bulaşık makinesi tableti bu misyonu çok daha kolaylaştırabilir. Boş fritözün yaklaşık dörtte üçünü ılık suyla doldurun ve bir bulaşık makinesi tableti ekleyin. Fritöz sepetini de orada bırakın. Fritözü açın, lakin 90 °C’den fazla ısınmadığından emin olun. Yaklaşık 10 dakika bekletin. Akabinde, fritözü sıcak suyla durulayın. Ekstra ipucu: fritözü temizlerken tipik bir kızartma kokusu yayılır, bu nedenle bir pencere açmanızı öneririz.

DEODORANT

Pek çok insanın sorun yaşadığı bir şey, kelam konusu yemeği pişirdikten çok sonra meskenlerinde kalan yemek kokusudur. Bu, bilhassa biraz balık kızarttığınızda yahut krep yaptığınızda olur. Konutunuzdaki bu kokulardan kurtulmanın kolay bir yolu bulaşık makinesi tableti kullanmaktır. Yapmanız gereken tek şey büyük bir tencereye alıp içini bol su ile doldurmak. Kısık ateşe koyun ve bulaşık makinesi tableti ekleyin. Yemek kokuları su demliği tarafından emilecek ve konutunuz bir sefer daha mis üzere kokacak!

Bulaşık makinesi tabletleriyle öteki neler yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? Öbür üç ipucu için okumaya devam edin!

KAHVERENGİ LEKELER

Aramızdaki gerçek çay fanatikleri bu sıkıntıya aşina olacaktır: Çaydanlıklar, kupalar ve bardaklarda kalan nahoş kahverengi lekeler. Bulaşıkları yıkarken ne kadar sert fırçalarsanız fırçalayın onlardan kurtulmak pek kolay değil. Neyse ki bunun için bir tahlilimiz var: bulaşık makinesi tableti. Bir çaydanlığı biraz kaynar su ve bulaşık makinesi tableti ile doldurun yahut bu bulaşık makinesi tablet suyunu kupaların üzerine bölün. Bunun oturmasına ve bir saat bekletin ve akabinde hepsini dikkatlice durulayın. Kahverengi lekelerin kaybolduğunu fark edeceksiniz!

KAHVERENGİ LEKELER

Aramızdaki gerçek çay fanatikleri bu sıkıntıya aşina olacaktır: Çaydanlıklar, kupalar ve bardaklarda kalan yakışıksız kahverengi lekeler. Bulaşıkları yıkarken ne kadar sert fırçalarsanız fırçalayın onlardan kurtulmak pek kolay değil. Neyse ki bunun için bir tahlilimiz var: bulaşık makinesi tableti (tahmin ettiniz!). Bir çaydanlığı biraz kaynar su ve bulaşık makinesi tableti ile doldurun yahut bu bulaşık makinesi tablet suyunu kupaların üzerine bölün. Bunun oturmasına ve bir saat bekletin ve akabinde hepsini dikkatlice durulayın. Kahverengi lekelerin kaybolduğunu fark edeceksiniz!

SARI LEKELER

Kurtulması güç bir leke daha: örneğin beyaz tişörtlerdeki sarı lekeler. Koltuk altı etrafındaki sarı lekeleri çıkarmak bilhassa zordur. Tekrar de bir bulaşık makinesi tableti bu sorunu sizin için çözecektir. Tek yapmanız gereken çamaşır makinenize bir tablet eklemek. Yalnızca olağan yıkama programını takip et ve kıyafetlerin tekrar inci beyazı olacak!

TENCERE VE TAVALAR

Tencerenize yahut tavanıza yanmış yiyecek modülleri sıkıştı ve bunları çıkarmakta sorun mu yaşıyorsunuz? O vakit bir bulaşık makinesi tableti yeni en âlâ arkadaşınızdır. Pişen yemeğin olduğu tencereyi ocağa koyun. Tencereyi bir kat su ile doldurun ve tableti buraya yerleştirin. Ocağı orta ila yüksek ısıya getirin ve suyun birkaç dakika kaynamasına müsaade verin. Akabinde, tavayı bir sünger yahut bulaşık fırçasıyla temizleyin, yeni üzere görünecek!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.