Bu numara ile pencereleriniz daha evvel hiç olmadığı kadar parlayacak! İşte pencereleri elmas üzere parlatan o usul

Pencereleri yıkamak; tam olarak hobilerimizden biri değil, ancak ortada bir olması gerekiyor. Pencereler tekrar temizlendiğinde tüm sıkı çalışmanızın ödüllendirildiğini görmek epey tatmin edici. Daha evvel hiç olmadığı üzere parladıklarından emin olmak ister misiniz? Bu numara size çok yardımcı olacak.

PARLAYAN PENCERELER

Pencere paklığı, boş vakitlerinizde yapılacak en eğlenceli şey değildir. İşiniz bittiğinde camın her tarafında çizgiler görmek için yıkama ve paklık için çok fazla vakit harcadığınızda, herkes hüsrana uğrar. Neyse ki, pencerelerinizin bir defa daha hoş ve parlak görünmesini sağlayacak kolay bir numara var. Tek yapmanız gereken suya biraz beyaz sirke eklemek!

SİRKE

Sirkenin gerçek bir mucize eser olduğunu biliyor muydunuz? Her türlü farklı maksat için kullanabilirsiniz. Örneğin çamaşırlarınıza sirke eklemenin her türlü yararı vardır. Çamaşır makinenize sirke eklerseniz ter, idrar yahut küf kokusu üzere makus kokuların hiç talihi olmaz. Köpek yahut kedi üzere evcil hayvan olarak tüylü bir arkadaşınız varsa ülkü olan sirke kullanırsanız hayvan kılları kıyafetlerinize kolay kolay yapışmaz. Sirke ayrıyeten yumuşatıcı için mükemmel bir alternatiftir; yumuşatıcı bir sürü berbat kimyasal içerirken büsbütün doğaldır. Her şeyden evvel sirke, pencerelerinizi daha evvel hiç olmadığı kadar parlak hale getirmek için mükemmeldir!

YAPMANIZ GEREKEN YALNIZCA BU

Bir sprey şişesine bir ölçü beyaz sirke ekleyin ve şişenin geri kalanını suyla doldurun. Akabinde karışımı pencereye püskürtün ve mikrofiber bir bezi pencereyi temizlemek için kullanın. Kağıt havlu kullanmayın, zira bunu yapmak çizgiler elde etmenin kesin yoludur. Bir mikrofiber bez bunlardan kurtulmanın en düzgün yolu!

Sirke yalnızca camlarınızı yıkarken kullanışlı değildir. Konuttaki başka birçok şey için inanılmaz derecede faydalı olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.