Arnica jel krem krem ne işe fayda? Arnica jel krem göz altı morlukları için nasıl kullanılır?

Doğal içeriklerle zenginleştirilen arnica krem, bedende darp ve ödemin süratlice geçmesi için kullanılır. İçeriğinde sarı kantaron çiçeği, at kestanesi ve yeşil çay bulunduğundan neredeyse hiçbir yan tesirini bulunamayan anrica krem, deriye süratlice nüfuz ederek kısa müddette tüm darbe izlerinin düzgünleşmesini sağlar. Eczanelerden çarçabuk temin edilen arnica krem, çok fazla kullanılması durumunda cildin soyulmasına ve tahriş olmasına neden olabilir.

Arnica jel krem, çoğunlukla darbe ve bilhassa de göz altı morlukları için kullanılır. Ağır kimyasalların olmadığı arnica krem, yaraların hemencecik tedavi edilmesinin yanında darbe ve eziklerden kaynaklı oluşan ağrıların da dinmesine yardımcı olur. Arnica krem, kozmetik biri eser olmadığından büsbütün doğal eserler içermektedir ve tedavi sürecinde bir yan tesirin görülmesi epey düşük bir olasılıktır. Arnica krem yararları şöyledir:

  • Düşme, çarpma ve sıkışma sonucu bedende meydana gelen acının dinmesini sağlar.

  • Alınan darbeyle birlikte oluşan morluk ve kızarıklıkların kısa müddette geçmesine yardımcı olur. 

  • Böcek, sinek ve ası ısırmaları sonucu oluşan kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissini azaltır. 

  • Spor sonrası oluşan kas ağrılarının dinmesine yardımcı olur. 

  • Buruk ve buruklara bağlı oluşan şişlikleri hafifletir. 

  • İltihap kurutucu özelliğe sahiptir. 

  • Uykusuzluk, yorgunluk ve gerilimden kaynaklı göz altı morluklarının güzelleşmesine yardımcı olur. 

  • Ödemi rahatlatır. 

  • Ameliyat izlerinin geçmesini hızlandırır. 

  • Epilasyon sonrası oluşan şişkinlik ve kızarıklığı hafifletir. 

Hiçbir katkı hususu olmayan ve doğal içeriklerden oluşan arnica jel krem, direkt olarak muhtaçlık duyulan bölgeye masaj yaparak uygulanabilir. Temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanan arnica kremin uygunca emilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Ağrı ve yara izlere geçene kadar gün içinde 2-3 kere kullanılması tavsiye edilir. 

Göz etrafı, gerilimi ve yorgunluğu çarçabuk belirli ederek kısa müddette çökmeye ve morarmaya meyillidir. Uykusuzluk, ıstırap ve gerilim, göz etrafındaki morluklarla çabucak kendini belirli eder ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Arnica krem, gözün içine kaçırmamak kaidesiyle dikkatli bir halde göz etrafına minin masaj hareketleriyle uygulanır. Bu süreç nizamlı olarak devam ettiğinde göz etrafındaki morlukların kısa müddette geçmesi beklenir. 

Açıldığı günden itibaren 1-1,5 yıla kadar kullanılabilen arnica krem, direkt güneşle temastan kaçınılması gerekir. Takribi 15-20 derece saklanması tavsiye edilse de sıcak yaz günlerinde buzdolabında koruma edilmesi tavsiye edilir. 

Doğal içeriklerle zenginleştirilen arnica kremin 2022 eczane fiyatı 60.90 TL kadardır. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.