AMOLED vs LCD kullanıcılar hangisini seçti?

Ankette, 14.000’den fazla kişi tercih ettikleri ekran seçeneği olarak AMOLED panelleri seçerken, sadece 6051 kişi LCD panelleri tercih etti.

Çinli teknoloji devinin üst düzey yetkilisi, hala LCD panelleri tercih eden çok sayıda insan olduğunu, ancak çoğunluğunun AMOLED ‘i seçtiğini sözlerine ekledi. İlginç bir şekilde, benzer bir anket geçen yıl da yapıldı ve bir dizi kullanıcı LCD ekranları tercih etti, bu nedenle yönetici bu yıl da tercihleri değerlendirmeyi hedefledi.

2020’de Redmi K30 serisi , 650 nit’e kadar en yüksek parlaklığa ulaşan Spor LCD panelleri ile piyasaya sürüldü. Öte yandan bu yıl lansmanı yapılan Redmi K40 serisi OLED ekranlarla geldi. En son seri, 5 milyon: 1 kontrast oranıyla 1300 çukura kadar en yüksek parlaklık sunan Samsung E4 AMOLED paneline sahipti.

LCD panelleri tercih eden birkaç kullanıcı, son dönemlerde OLED panellerin eksikliğine dikkat çekti. Bu kullanıcılar, PWM karartma sorunu ile birlikte yüksek yenileme hızlarına sahip belirli akıllı telefonlarda lekelenme sorununu vurgularken, LCD’ler iyi bir DC karartma özelliğine sahipse iyi çalışıyor. Bu anket elbetteki boşuna yapmadı. Firma bir sonraki ürünlerinde tamamen AMOLED ekrana geçiş yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir