Ağrı Bandı Ne İşe Yarar?

Ağrıları yüzünden günü zor bitirenlerin en çok araştırdığı; Ağrı bandı nasıl kullanılır? Ağrı bandı nerede satılır? Ağrı bandı kaç gün kalmalı? Ağrı bandı işe yarıyor mu? Gibi soruları sizler için araştırdık.

Çeşitli nedenlerde vücutta ağrı yaşanması durumu birçok kişinin yaşadığı ve günlük yaşamını oldukça etkileyen bir durum. Peki ağrı bandı nasıl kullanılır? Ağrı bandı nerede satılır? Ağrı bandı kaç gün kalmalı? Ağrı bandı işe yarıyor mu? Ağrı bandı dize nasıl uygulanır? Sporcu bandı ne işe yarar? Kanser ağrı kesici bandı sorularının yanıtı haberimizde.

Ağrı kesici bantlar sadece ağrıyan bölgeye uygulandığı için ağrı kesici ilaçların vücutta oluşturduğu tahribatı engeller. Ağrı kesici bantları genel olarak sporcular kullanmaktadır kasların kasılmasını ve gerginliğini azalttığı için tercih ediliyor. Ağrı kesici bantlar, farklı ağrı şikayetlerinde alternatif olarak kullanılır, özellikle bel fıtığı, boyun fıtığı, diz ağrıları, kalça ağrıları ve kireçlenme durumlarında tercih edilir.

AĞRI KESİCİ BANTLAR NASIL KULLANILIR?

Ağrı kesici bantlar yapıştıkları ağrılı gölgeye uyuşturucu etki göstererek ağrıyı ortadan yok eder. İlaç hızlı bir şekilde kana karıştığı için dikkatli uygulanması gerekir.

AĞRI KESİCİ BANTLAR NE İŞE YARAR? KANSER AĞRI KESİCİ BANDI

-Kanser hastalarında yoğun ağrılın dindirilmesi için kullanılır

-Omuz ağrılarında, donuk omuz rahatsızlığında, omuz bölgesi kırıkları, tendiniz tedavisinde ağrı kesici olarak kullanılır

-El ve el bileği ağrılarında, kırıklar, sinir yaralanmaları, tendom yaralanmalarında,

-Kalça hastalıkları, kalça çıkıklarında, kalça kırıklarında yoğun ağrılarda

-Diz ağrılarında, menisküs yaralanmalarında, çapraz bağ ağrıları, diz bölgesi kırıkları gibi hastalıklarda uygulanır.

-Düşük ayak rahatsızlığı, düz tabanlık, topuk dikeni, aşil tendinit, bağ yaralanmaları gibi ayak bileği rahatsızlıklarında kullanılır.

-Ağrı kesici bantlar uygulanan bölgeye göre değişkenlik gösterir ve kalıcılığı 3 – 5 gün arasında değişir. Ağrı kesici bantları eczanelerden alabilirsiniz. 

SPORCU BANTLARI NE İŞE YARAR?

İlk 1980 yılında Japonya’da 1980 üretilen bantlar, bel, boyun ve sırt ağrıları gibi rahatsızlıkların yanı sıra ortopedik ve nörolojik problemler için de kullanılan bir tedavi seçeneğidir. Sporcuların sakatlandıkları bölgeleri daha çabuk iyileştirdiği için sporcuların vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir